مهمترین اخبار سایت ...

درعیدغدیر سال 1308هجری شمسی درشهرضا نوزاد مبارکی به تقویم دنیا سلام کرد وپس از شنیدن پژواک اذان واقامه در گوشش جستجوگرانه عالم نو وهمراهان جدید رابه نظاره نشست.به یمن روز تولدش اورا غدیر علی نامیدند تا به مدد روشنی بخش زمان ومکان ،غدیر گشای علویان کوی خویش باشد .عقربه های تاریخ زندگی اش نشان از ورود او به حوزه مشهد وتحفه چینی از محضر عالم آل محمد (ع)دارد که پس اقامتی چند در تهران وآغاز دوستی با عارفانی بزرگ چون شیخ رجبعلی خیاط عازم درس آموزی در بزم طبیبان بی ا دعا در نجف اشرف شد .بهره گیری اش از محضر علمایی  همچون مرحوم آیت الله خویی وآیت الله حکیم نقد عمر او را وارد مرحله ای جدید کرد وآیه نفر عیارش را فزونی بخشید تا در سال1345زادگاه او بار دیگر حضور گرانسنگ او را تجربه کند....   ادامه

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

آخرین مقالات

نوشته شده در تاریخ 93/07/20, 10:05
2014-10-12-06-35-25 بخش اول: حمد و ثنای الهی اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذی عَلا فی تَوَحُّدِهِ وَ دَنا فی تَفَرُّدِهِ وَجَلَّ فی سُلْطانِهِ وَعَظُمَ فی اَرْکانِهِ، وَاَحاطَ...
نوشته شده در تاریخ 93/03/10, 18:15
2014-05-31-13-45-45از نگاه تربیتی و اخلاقی، یکی از بهترین و کارآمدترین روشهای پرورشی و سازندگی، تربیت از راه نشان دادن الگوها و سرمشق های عینی و عملی است. اسلام به عنوان...
نوشته شده در تاریخ 93/03/03, 19:39
2014-05-24-15-09-56  ابوالحسن موسی کاظم علیه السلام در روز شنبه هفتم ماه صفر سال 128 ه. ق در سرزمین ابواء (بین مکه و مدینه) به دنیا آمد. پدرش حضرت امام جعفر صادق علیه...
نوشته شده در تاریخ 93/02/20, 09:22
2014-05-10-04-52-30شرايط بحراني كه امامان شيعه(ع) درزمان عباسيان به مركزيت بغداد با آن روبرو بودند، آنان را واداشت تا ابزار جديدی براي برقراري ارتباط با پيروان خود جستجو...
نوشته شده در تاریخ 93/02/20, 00:23
2014-05-10-10-37-38   وقتی امام جواد(علیه السلام) به دنیا آمد، امام رضا(علیه السلام) فرمود: حق تعالی فرزندی به من عطا کرد که همچون موسی بن عمران دریاها را می شکافد و مثل...

نمایش از 18 آذر 1395

مسول نمایندگی ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف گفت: شهدای طلبه و روحانی در دو جبهه تبلیغ و جهاد از دین دفاع کرده و مفسر عملی آیات جهاد و شهادت شدند.

حجت الاسلام طالب پور در مراسم یادواره شهدای طلبه و روحانی که چهارشنبه شب در کتابخانه و مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) شهرضا برگزار شد با اشاره به آیه 40 سوره حج و آیات جهاد و شهادت افزود: خدای متعال در این آیات اشاره به مقام والای شهید دارد و اگر این شهدا نبودند مسیر دین قطع می شد.

 

وی در ادامه با اشاره به خانواده های شهدا و با بیان حدیثی از امیرالمومنین علیه السلام اضافه کرد: جهاد در راه خدا دری از در های بهشت است که فقط برای اولیای خاص خدا باز شده است و این توفیق الهی شامل همه افراد نمی شود.

ایشان  در ادامه ، تکلیف گرایی و خدا باوری را دو شاخصه اصلی شهدا بیان کرد و افزود: همه شهدا خداباوری را در عمل نشان دادند و در زمان مناسب و با بصیرت کافی به تکلیف خود عمل کردند.

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف در بخش دیگری از سخنان خود 4 شاخصه اصلی برای شهدا طلبه و روحانی اظهار کرد:

شاخصه اول:تفسیر عملی آیات جهاد و شهادت

وی این شاخصه را از مهمترین شاخصه های شهدای طلاب و روحانی دانسته و افزود: این شهدا فقط این آیات را تلاوت نکردند بلکه مصداق عملی این آیات بودند و شما امروز می بینید که بیشترین شهید در میان اقشار مختلف مختص به قشر طلاب و روحانی است.

شاخصه دوم: دفاع از دین در دو جبه تبلیغ و جهاد

حجت السلام طالب پور گفت:شهدا طلبه و روحانی با سرمشق از امام حسین علیه السلام در دو جبهه جهاد و تبلیغ از دین دفاع کرده و می کنند و حتی در راه دفاع از دین از جان و مال خود فرو گذار نکرده و نخواهند کرد.

ایشان ولایتمداری را شاخصه سوم شهدای طلبه و روحانی بر شمرده و افزودند:ولایت مداری مهمترین عامل بصیرت می باشد و شهدای طلبه و روحانی نیز از این امر فروگذاری نکرده و به یاری رهبر و امامشان رفتند.

انقلابی بودن و دشمن شناسی اخرین شاخصه ای بود که نماینده لشکر 8 نجف اشرف به آن اشاره کرد و گفت: شهدای طلبه و روحانی در میدان علم عمل و جهاد و شهادت انقلابی عمل کرد و به وقت وظیفه لازم خود را انجام دادند.

حجت الاسلام طالب پور در پایان با اشاره طلاب و روحانیون افزود:همه طلاب وظیفه دارند در همه صحنه ها انقلابی عمل کنند و درس خواندن و عمل به اخلاقیات را در اولویت قرار داده ولی نسبت به انقلاب و جامعه خود بی توجه نباشند.

ایشان امنیت و عظمت کشور را مدیون شهدای مدافع حرم دانسته و گفت: اگر ما امروز با داعش در بیرون مرزها مقابله نکنیم باید در اصفهان و تهران با آن ها مقابله کنیم چون هدف داعش ایران می باشد.

در ابتدای این برنامه حجت الاسلام دلدار نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرضا ضمن خیر مقدم گفت:شهدا ناظر بر احوال ما می باشند و از ما میخواهند که ولایت مدار باشیم.

حجت الاسلام دلدار افزود: امام راحل می فرمود مواظب روحانی  لیبرال و متحجر باشید و ما نیز امروز وظیفه داریم که از دشمن در این عرصه تبعیت نکنیم.

از دیگر برنامه های این مراسم ، عزاداری و سوگواری شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و افتتاح پایگاه بسیج طلاب و روحانیون شهید ردانی پور مدرسه علمیه صاحب الزمان علیه السلام بود.

کلیک کنید: گزارش تصویری یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرضا در مدرسه علمیه صاحب الزمان 1395

آخرین مطالب

آرشیو خبر و مطالب سایت


اوقات شرعی

ارتباطات عمومی

 

مدینه العلم در آپارات